Гіацинти в домашніх умовах. Сорти квітів та догляд за ними

Гіацинти, догляд, розмноження
Гіацинти - квіти, що наповнюють сад весняними барвами і незабутнім чарівним ароматом. Походять ці рослини з Малої Азії. Там гіацинти зацвітають в період весняних теплих дощів.

У наших  садах їх ніжний і стійкий аромат ми починаємо відчувати ранньою весною. Їх суцвіття, зібране з безлічі маленьких квітів у формі зірочок, розпускаються з квітня по травень і тішать око протягом 2-3 тижнів.
Зазвичай першими завжди зацвітають сині сорти гіацинтів, потім починають розпускатися рожеві, білі, червоні, бузкові, а пізніше всіх зацвітають жовті та оранжеві сорти.

Є безліч гіацинтів з широкою палітрою забарвлень.
Ось сорти деяких із них, пишних і стійких до хвороб:

"Аква" - це справжній квітка дощу, яка має відтінки блакитних, бузкових і фіолетових квітів і нагадує застиглу водяну краплю;

"Ред Меджік" - гіацинт в червоно-рожевих тонах з контрастними білими оченятами біля основи пелюсток і квітами діаметром до 3,5 см з вузькими, злегка загнутими на кінцях пелюстками;

"Рафаель" - гіацинт з дуже вишуканим ароматом і оригінальною формою, в якій кожна квітка-дзвіночок немов розрізана на вузькі пелюстки-смужки, що не дозволяє їй повністю розкритися;

"Пінк Перл" - це дуже популярний гіацинт з щільним суцвіттям з великими рожевими квітками;

"Аїда" - яскравий гіацинт ультрамариновим забарвленням і дуже великими квітками діаметром до 4 см, з кулястим суцвіттям. Дуже стійкий до примх погоди.

Що люблять і що не люблять гіацинти?

Для початку визначимося, що люблять гіацинти:

рости на на грунтах, що прогріваються протягом усього літа;
ґрунт пухкий супіщаний або суглинний з нейтральною або слаболужною реакцією;
помірно вологий грунт протягом всього періоду вегетації, інакше вони швидко відцвітуть;
своєчасне розпушування та прополювання;
регулярні підгодівлі - першу проводять відразу ж після появи паростків (аміачною селітрою); другу - при - бутонізації (аміачна селітра 20 г / м2, суперфосфат 40 г / м2, хлористий калій 30 г / м2); третю - після закінчення цвітіння (суперфосфат і хлористий калій по 40 г / м2).

Гіацинти не люблять:

перезволоження грунту, бо тоді цибулини можуть загнити;
рости в тіні, В цьому випадку доведеться цибулини гіацинтів викопувати щорічно;
зберігання цибулин при зниженій температурі;
ранні терміни посадки в грунт;

Що люблять Гіацинти

Що ще слід знати про гіацинти:


Зрізання квітів найкраще проводити в ранкові години ще до поливу, вони повинні бути розпущеними. Відцвілі квітки необхідно обривати, залишаючи при цьому побіги. Якщо посадити гіацинти правильно, там де вони люблять рости, тобто на сонячних піднесених місцях, то можна їх залишити рости без викопування протягом 3-5 років.

Посадку цибулин гіацинтів необхідно проводити восени в кінці вересня - на початку жовтня, коли температура грунту буде від 6 С, бо гіацинтам потрібно вкоренитися до настання морозів, щоб нормально перезимувати.

Для посадки в грунт відбирають цибулини середнього розміру, а великі найкраще використовувати для вигонки.
Садити гіацинти рекомендується в піщану капсулу. Робиться це так: в лунку насипаємо невеликий шар піску; якщо ґрунт сухий, то наливаємо води і, коли вода вбереться, садимо в лунку цибулину, злегка її вдавлюючи; зверху засипаємо цибулину спочатку піском, а потім - ґрунтом. Після цього непогано замульчувати посадки шаром торфу (5 см). А з настанням стійких холодів гіацинти необхідно ще прикрити сухим листяним шаром 20 см або іншими матеріалами для утеплення.

Додамо, що гіацинти є універсальними квітами, їх можна вирощувати як в домашніх умовах в горщиках, так і в саду на клумбах і в контейнерах.

Якщо ви хочете отримати квіти до Різдва (цвітіння в грудні - січні), посадіть цибулини в серпні - вересні. Для цвітіння в березні цибулини висаджують в жовтні. Для вигонки найкраще підходять східні і мініатюрні гіацинти.

Гіацинти в домашніх умовах. Сорти квітів та догляд за ними Гіацинти в домашніх умовах. Сорти квітів та догляд за ними Reviewed by Марко Маркович on 2/23/2017 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.