Нерукотворний образ Ісуса Христа з Едесси привезено на Тернопільщину

Образ Ісуса Христа з Едесси
12 лютого на Тернопільщину з Ватикану священики УГКЦ привезли унікальну християнську святиню - Нерукотворний образ Ісуса Христа з Едесси або Мандиліон.
Про це повідомляє Укрінформ.

"Це, одна з найбільших християнських святинь світу, буде знаходитися на Тернопільщині 10 днів. Спочатку вона чотири дні перебуватиме в духовному центрі в Зарваниці, пізніше - в кафедральному соборі Тернополя", - розповів один з керівників місії отець Володимир Фірман.

За словами священнослужителя, з огляду на те, що святиню прагнуть побачити паломники з інших міст України, доступ до ікони буде цілодобовим. Сам же образ покритий спеціальним броньованим склом, святиню заборонено фотографувати або знімати на відео.


Нерукотворний образ Ісуса Христа - це особлива ікона Спасителя. Вчені розглядають її як одне із найдавніших зображень лику Христа, які дійшли до наших днів. Він відомий також як Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Манділіон.

Це особлива ікона Спасителя, зображена в чудесний спосіб нелюдською рукою. Науковці розглядають його як одне із найдавніших зображень лику Христа, які дійшли до наших днів.

Цей образ є особливою реліквією для християн. У Церкві він відомий також як Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Мандиліон, що у перекладі означає «обрус».

Історія Нерукотворного образу оповита багатьма переказами. Відомо кілька версій походження цієї святині, з яких найпоширеніші дві. Одна з них говорить про праведну жінку Вероніку, яка обтерла обличчя Христа під час хресної дороги. Інша вказує на історію зцілення едеського царя Авгаря ликом Спасителя, зображеного в чудесний спосіб на полотні, яким Христос обтер своє обличчя.

Сьогодні цей Нерукотворний образ Господній як неоціненний скарб християнської традиції зберігається у Папській захристії Секстинської Капелли. Щороку він виставляється для почитання після Вечірні у 5-ту неділю Великого посту в базиліці Святого апостола Петра, на балконі над монументальною статуєю святої Вероніки, яка тримає в руках хустину, на якій відбите Христове обличчя.

Образ Ісуса Христа з Едесси

Перебування святині на Тернопільщині - це, починаючи з 1870 року, третій раз, коли Спас Нерукотворний надають для Богошанування в храмі і вдруге, коли Ватикан дозволив прикладатися до реліквії.

<
Інше по темі:

Коментарі