Сад з багаторічних квітів. Поради садівникам-аматорам

Для садівників-аматорів, які хочуть прикрасити квітами свій сад, але не мають часу приділяти їм багато уваги, найкращим виходом буде висадити багаторічні квіти (багаторічники).

Вибираючи багаторічники, здебільшого звертають увагу на максимальні розміри рослини та терміни її цвітіння. При цьому слід враховувати освітлення ділянки, її вологість та інші параметри грунту.
Якщо з поливом можуть бути проблеми, то вибирати слід посухостійкі квіти. Багаторічники, як правило, не потребують захисту від заморозків і добре переносять літню спеку.

Рослини можна висаджувати ярусами так, щоб найвищі створювали фон для низькорослих, або були центром, від якого менші зростом квіти розходяться колами або променями.

Навіть недосвідчені квітникарі з задоволенням висаджують на своїй ділянці такі багаторічні квіти:

Півонія. Цвітіння в кінці весни привертає загальну увагу до цієї рослини. Весь наступний час це буде просто зелений кущик. Рости і радувати квітами око півонія може 25 років. Їй, здебільшого не потрібна пересадка.

Хоста в саду
Хоста.
Хоста. Це красива рослина, що має приблизно 40 різних видів. Квіти хости схожі на дивовижні дзвіночки бузкового, фіолетового або навіть білого кольору. Листя хости відрізняється особливою виразністю і різноманітністю.

Очиток в саду
Очиток.
Очиток (седум). Кущоподібна компактна рослина з яскраво-рожевими парасольками квітів прикрасить сад в японському або китайському стилі. У таких садах воно виглядає особливо органічно тому, що родом з країн Сходу.

 Аквілегія або водозбір
 Аквілегія або водозбір.
Водозбір (аквилегия). Водозбір цвіте в травні-червні. Ще з 17 століття ця рослина користувалося загальною любов'ю саме завдяки своїй невибагливості. Вважається, що квіти аквилегії дуже люблять садові ельфи. Вишукана краса рослини підкорює і надихає.

Лілейник, дицентра і астільба. Ці три рослини об'єднує любов до затінених куточків саду. Великі ажурні суцвіття і блискуче листя роблять ці рослини дуже привабливими.

Рудбекія
Рудбекія
Рудбекія і ехінацея. Обидві рослини дуже схожі квітами на різнокольорові ромашки. Вони прикрасять сад в літній та осінній період. Серед багаторічників вони вважаються найбільш високорослими. Цю обставину необхідно враховувати при їх розміщенні на клумбі.

Садова ромашка і піретрум. Ромашка цвіте довго і не вимагає великої уваги і догляду. Наприкінці вересня вона самостійно розмножується кореневищами. На відміну від ромашки, квіти піретрума мають більш яскраве забарвлення. Втім, ромашки перевершують піретрумом розмірами.

Примула
Примула.
Примула. Ця рослина забезпечить незабутнє цвітіння ранньою весною. Примула може рости на одному місці досить довго. Після чого її необхідно викопати і розсадити.

Дуже прикрасять сад квітучі чагарники. Наприклад, гортензія, форзиція, бузок (жасмин), японська айва, спірея, бульденеж і улюблений всіма бузок.

З урахуванням різниці в періодах цвітіння, зі складу багаторічників для весняних клумб краще вибирати печіночницю, люпин, конвалію, примулу і бадан.

Влітку тривалим і яскравим цвітінням порадують чистець, тіарелла, очиток і лілейник.
Христина Максимчук

Сад з багаторічних квітів. Поради садівникам-аматорам Сад з багаторічних квітів. Поради садівникам-аматорам Reviewed by Марко Маркович on 2/11/2017 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.