Квартири у Києві іще більше впадуть у ціні

Квартири в новобудовах зараз стартують від 400 тис. грн.
У цьому році в Києві можуть з'явитися однокімнатні квартири ціною по $15 тисяч.
Обвал цін на житло можливий як на вторинному ринку, так і в новобудовах іще на 10%, кажуть експерти.

«У країні нестабільна економічна ситуація. Людям нецікаві інвестиції в нерухомість, багато хто воліє купувати долари в очікуванні чергового зростання курсу валют», - розповів «Вістям» аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

За його словами, складна ситуація з ринком нерухомості спостерігається як на вторинному, так і на первинному ринках, тому цілком ймовірно, що до кінця року в столиці можна буде придбати непогану однокімнатну квартиру за $15 тисяч.

А за словами експерта Миколи Спиридонова, на вартість нерухомості буде впливати і політична ситуація в країні. «Під час нестабільної політичної ситуації багато людей з грошима виїжджають на ПМЖ з країни, намагаючись швидко продати квартири за ціною в півтора-два рази нижче ринкової, що впливає на кон'юнктуру ринку», - говорить Спиридонов. Також на ринок нерухомості можуть вплинути політичні катаклізми.

Відтак експерти припускають, що до кінця року доларові ціни на нерухомість можуть знизитися до 10%, але в гривні ціни будуть рости. «У порівнянні з 2014-2015 роками, в 2016-му темпи падіння вартості нерухомості в доларах знизилися з 25% до 11% в рік. Думаю, що тенденція збережеться і цього року ціни впадуть ще на 10%. Гривневий зростання цін буде залежати від курсу долара, але не менше, ніж на 5%», - зазначає аналітик Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас.

За словами гендиректора девелоперської компанії New City Developers Дениса Седакова, найдешевші квартири в новобудовах зараз стартують від 400 тис. грн. «Це в основному однокімнатні квартири-гостинки площею до 30 кв. м у віддалених районах столиці. При цьому самі будинки ще не побудовані, а здати їх планують до кінця 2018 року і пізніше. Чим ближче до введення в експлуатацію, тим більше вони будуть дорожчати», - каже Седаков.

Журналісти відшукали найдешевшу на сьогоднішній день квартиру в новобудові, причому будинок вже зданий в експлуатацію. Це житло площею 25 квадратних метрів біля парку «Феофанія» на вулиці Метрологічній у Голосіївському районі. Її вартість - 450 тис. грн.

З найдорожчих квартир первинки - п'ятирівневий пентхауз на бул. Лесі Українки загальною площею 1075 кв. м. За нього хочуть $ 2,8 млн. Але там зовсім немає ремонту, а виллється він у копієчку.

Втім, будівельники будуть продовжувати зводити нові об'єкти. За даними АФНУ, в 2017 році на ринку Києва має з'явитися 1 млн нових квадратних метрів житла.

Квартири у Києві іще більше впадуть у ціні Квартири у Києві іще більше впадуть у ціні Reviewed by Марко Маркович on 1/12/2017 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.