Земля сповільнює обертання - астрономи

Обертання Землі
Оцінивши тривалість доби в  останні 3000 років, астрономи показали, що кожні сто років вона подовжуються на 2 мілісекунди.

Леслі Моррісон (Leslie Morrison) і його колеги з британського Даремського університету і Морського астрономічного щорічника зібрали і узагальнили величезний масив історичних даних про обертання Землі починаючи з 780 р. До н.е. е. і до 2015 р У статті, яка публікується журналом Proceedings of the Royal Society A, вони відзначають, що точні вимірювання тривалості доби почалися з введенням Міжнародного атомного часу в 1962 р, а до цього вони спиралися на дані астрономії, археології, геофізики і просто історичні свідчення.

Теоретичні розрахунки часу минулих місячних і сонячних затемнень зіставлялися з літописними хроніками - давньокитайськими, вавілонськими, грецькими, єгипетськими, середньовічними...
Ця копітка робота показала, що протягом останніх тисячоліть точний час настання затемнень потроху розходиться з розрахунковим, вказуючи на те, що за століття день подовжувався приблизно на 2 мілісекунди.

Уповільнення обертання Землі відбувається швидше, ніж якби воно було викликано одним лише внутрішнім тертям, що виникає під дією приливних сил і Місяця. На думку вчених, додатковий внесок в нього вносить глобальний перерозподіл мас, що триває з часів останнього льодовикового періоду, в тому числі танення полярних льодів та зміна рівня моря. Певний вплив на обертання можуть надавати і складні, погано зрозумілі електромагнітні взаємодії між ядром і мантією планети, а також землетруси.

<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: