Модуль Schiaparelli припинив передачу даних з Марсу

Приземлення на Марс. Модуль Schiaparelli
У Європейському космічному агентстві наразі не підтверджують, що модуль Schiaparelli на Марсі загублений назавжди.

Після ночі напруженого очікування сигналу від спускового апарата Schiaparelli місії ExoMars, Європейське космічне агентство (ESA) підтвердило сьогодні, що космічний апарат перестав подавати сигнали менш ніж за хвилину до того, як було встановлено, що він досяг поверхні Марса, передає Space.com.

За словами представників ESA, апарат зміг передати на Землю близько 600 мегабайт даних, аналіз яких в даний час триває. Команда проекту ExoMars оптимістично заявляє, що капсула передала під час свого спуску досить даних, щоб вчені змогли підготуватися до наступного етапу місії - запланованого на 2020 рік запуску європейського ровера на Марс.


"Випробування принесло величезну кількість даних. Це дає нам велику впевненість в майбутньому. Але ми повинні зрозуміти, що сталося в останні кілька секунд до запланованої посадки, і це, ймовірно, займе якийсь час", - говорить керівник ESA Девід Паркер.

Демонстраційний десантний модуль Schiaparelli, поряд з орбітальним апаратом TGO (Trace Gas Orbiter), є частиною європейсько-російської програми ExoMars-2016. Зокрема, під час спуску на Марс, Schiaparelli повинен був протестувати ряд технологій, що забезпечують контрольоване "прімарсеніе" в рамках підготовки для майбутніх місій.

<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: