Невідома планета кошмарить наше Сонце

Сонце і невідома планета
Дев'ята - ще не відкрита планета, розташована на краю Сонячної системи, але вже передбачена астрономами Костянтином Батигін і Майком Брауном з Калтеха в січні 2016 року - спричинила незвичайний нахил Сонця.
Про це іде мова в новому дослідженні.
Можливо, велика далека планета розгойдує Сонячну систему, в результаті чого Сонце виявляється трохи нахиленим.

«Оскільки дев'ята планета досить масивна і має похилу орбіту в порівнянні з іншими планетами, Сонячній системі не залишається нічого іншого, окрім як повільно викручуватися», - каже Елізабет Бейлі, аспірант Каліфорнійського технологічного інституту і провідний автор дослідження, який і заявив про відкриття.


Всі планети обертаються в одній площині по відношенню до Сонця, в межах декількох градусів один від одного. Ця площина, проте, обертається під нахилом в шість градусів відносно Сонця - створюючи враження, що саме Сонце знаходиться дещо під кутом. Досі ніхто не навів переконливих пояснень цього ефекту.

«Це настільки глибоко укорінена загадка, і її так важко пояснити, що люди просто не згадують про неї», говорить Браун.

Відкриття Брауна і Батигін вказує на те, що навколо Сонця обертається поки що не видима для нас планета. Вона, приблизно, в 10 разів більша за Землю за розмірами і в 20 разів далі від Сонця в середньому, ніж Нептун. Вона і змінює фізику площини Сонячної системи. Ґрунтуючись на своїх розрахунках, вчені припустили, що дев'ята планета на 30 градусів відхилена від площини інших планет. Також вона відчутно впливає на поведінку великого числа об'єктів пояса Койпера.

«Вона продовжує нас дивувати: щоразу, коли ми уважно вивчаємо дані, ми знаходимо, що дев'ята планета пояснює одну зі старих загадок Сонячної системи», говорить Батигін.

Висновки вчених були прийняті до публікації в Astrophysical Journal.

На даний момент Браун і Батигін продовжують разом з колегами по всьому світу шукати ознаки дев'ятої планети в нічному небі. Цей пошук, за словами Брауна, займе три роки або і більше.

<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: