Японська телекомпанія розпочала мовлення у форматі Super Hi-Vision

Перші тести передачі сигналу в форматі Super Hi-Vision успішно пройшли вчора
Японська телекомпанія NHK першою в світі починає регулярні супутникові трансляції в величезному вирішенні 8К (7680 х 4320 пікселів). Перші тести передачі сигналу в форматі Super Hi-Vision успішно пройшли вчора.
В ході експерименту телевізійний контент передавався по черзі в дозволах 4K і 8K. Нагадаємо вам, що 8K - це, на секундочку, в шістнадцять разів більше даних, ніж при трансляції в якості 1080р. Крім усього іншого, трансляція буде супроводжуватися аудіо в форматі 22.2, що підтримує surround-системи з 24 динаміками.

Уже сьогодні телекомпанія буде вести пряму трансляцію концерту знаменитої японської співачки Kyary Pamyu Pamyu, яка виступає в жанрі J-pop, продемонструє архівні записи з відкриття лондонської олімпіади 2012 року, а також запис симфонічного концерту за мотивами творів Бетховена під керівництвом диригента Сейдзі Озави.
З огляду на те, що навіть в Японії поки ні у кого немає обладнання, придатного для прийому такого роду телесигналу, NHK встановила спеціальні гігантські екрани по всій країні, щоб публіка могла насолодитися картинкою неймовірного якості.


Найближчим часом телекомпанія планує почати 8К-трансляцію з олімпійських ігор в Ріо, так що інтерес до подібної якості телевізійного контенту напевно буде спостерігатися немаленький. Слід зазначити, що сьогодні не у всіх є навіть телевізори з підтримкою дозволу 4К. Але для телекомпанії NHK це не є перешкодою, адже вона завжди проштовхував нові технології задовго до того, як люди будуть до них готові. Наприклад, мовлення у форматі HD ця компанія почала ще в 80-ті роки минулого століття.
<

Коментарі