Як правильно вирощувати жоржини

Коренева система жоржин добре розвивається в пухкій землі
Жоржини  - квіти не вибагливі до грунту. Їх можна вирощувати на чорноземі, глині, піску. Але глина і чорнозем, коли підсихають, стають щільними, що ускладнює розвиток кореневої системи, а при висиханні тріскаються і рвуться корінці у рослин.

Коренева система жоржин добре розвивається в пухкій землі, тому в чорноземний і глинистий грунт, щоб він став рихлим, необхідно додавати річкового піску і торфу - 1/6 до об'єму ямки, в яку належить садити бульбу жоржини (її розміри 30 х 30 х 30 см ).

Для посадки бульби ділять, розрізаючи по кореневій шийці. Краще ділити до пророщування, щоб не псувати корінці. Не слід прагнути до дрібного поділу бульби: невеликі частини погано розвиваються і дають мало суцвіть, до того ж неповноцінних. Чим корінь сильніший, тобто складається з трьох-чотирьох бульб, тим більше від нього можна отримати повноцінних суцвіть жоржин. Такий корінь може пустити два-три стебла. Якщо пустить більше, то суцвіття вийдуть дрібніше.Для отримання великої кількості повноцінних суцвіть величезне значення має формування куща жоржини. Пагони (пасинки) необхідно видаляти з листям, а з третього-четвертого міжвузля пагони можна залишати, поки вони дають суцвіття.

При посадці бульби жоржин кілочок для підв'язки стебла необхідно ставити відразу, щоб потім не пошкодити корінці.

Жоржини люблять вологий грунт, не можна допускати його пересихання і утворення кірки від поливу і дощу, для чого необхідно мульчування тирсою шаром 6-9 см.

Від перегрівання грунту сонцем пристовбурні кола жоржин треба закривати толем, старою фанерою або картоном. У спекотні дні кущі обприскують два-три рази теплою водою. Своєчасно зрізають зів'ялі квіти. Жоржини дуже чуйні на позакореневе підживлення з сечовини (50-70 г розводять в 10 л води) і з настою коров'яку (1:10).

Обприскування проводять у вечірні години або в похмуру погоду кожну декаду два рази: один раз сечовиною і один раз коров'яком. Таке обприскування допоможе від борошнистої роси,  і черв'яків-квіткоїд.

В кінці серпня, для захисту кореневої шийки від осінніх заморозків, жоржини підгортають на 8- 12 см. З вересня підгодівлі і полив припиняють: дається можливість повного визріванню для бульб.
Для отримання великої кількості повноцінних суцвіть величезне значення має формування куща жоржини

 Не треба поспішати з викопуванням бульб після перших осінніх заморозків. Якщо мороз пошкодив стебла, то їх зрізують, залишаючи пеньки висотою 8-10 см. За 15-20 днів до викопування бульби визрівають, зміцніють і добре потім витримають зимове зберігання.

Коментарі