Австралієць зізнався, що створив криптовалюту біткойн

Крейг Райт публічно визнав, що саме він переховувався за псевдонімом Сатоси Накамото як творець криптовалюти біткойн
Підприємець з Австралії Крейг Райт публічно визнав, що саме він переховувався за псевдонімом Сатоси Накамото як творець криптовалюти біткойн.

Підприємець зробив своє визнання в інтерв'ю трьом виданням - Бі-бі-сі, GQ і Economist.

Як повідомляє Бі-бі-сі, при зустрічі з журналістами видання, Райт залишив електронний підпис, в якому використовувалися криптографічні ключі, створені, коли система біткойнов тільки починала розвиватися.

Раніше творцем біткойнов вважався людина на ім'я Сатоши Накамото. Довгий час журналісти намагалися знайти цю людину.

Багато видань публікували розслідування, в яких різні люди називалися творцями біткойнов.

Райт вирішив припинити спекуляції на цю тему і пообіцяв опублікувати докази, що він і є творцем біткойнов.


Він також розповів, що в створенні криптовалюта йому допомагала велика команда розробників.

У грудні минулого року журнали Wired і Gizmodo провели розслідування, в яких назвали Райта творцем біткойнов. Після австралійська поліція обшукала будинок Райта.Сам він заявив, що обшуки були пов'язані з розслідуванням, що стосуються виплати податків.

В інтерв'ю Бі-бі-сі австралієць заявив, що не хоче бути публічною особою і висловив жаль, що йому довелося розкрити свою особистість.

"Я хочу працювати, я хочу продовжувати робити те, що я хочу. Я не хочу грошей. Я не хочу слави. Я не хочу обожнювання. Я хочу, щоб мене залишили в спокої", - додав він.

Зараз біткойнами можна розрахуватися за багато товарів і послуги в інтернеті. В обігу знаходяться близько 15,5 млн біткойнів. Один біткойн коштує близько 449 доларів.

Коментарі