Генна терапія омолодила американку

Вперше в історії людині вдалося омолодити свій організм за допомогою генної терапії
Вперше в історії людині вдалося омолодити свій організм за допомогою генної терапії. Цією людиною стала 45-річна американка Елізабет Перріш. Вона добровільно вирішила випробувати на собі розроблену її ж дослідницькою компанією BioViva методику омолодження.

Елізабет пройшла два курси генної терапії, починаючи з вересня 2015 року. Один курс був призначений для запобігання втрат м'язової маси, а другий - націлений на збільшення рівня продукції теломерази. Теломераза - це фермент, який додає повторювані послідовності до кінця ланцюга ДНК на ділянках теломер. Теломери - кінцеві ділянки хромосом, які виконують захисні функції. З кожним поділом клітини теломери стають все коротшими, в результаті чого наше тіло старіє і, врешті-решт, виходить з ладу. Довгі роки вчені билися над тим, щоб знайти спосіб компенсувати скорочення теломер і зупинити процес старіння.


Елізабет Перріш, не дивлячись на серйозні ризики для свого здоров'я, виїхала в Колумбію, щоб уникнути необхідності схвалення генотерапевтіческіх препаратів американської державною комісією FDA. Там їй і зробили всі необхідні ін'єкції під чуйним наглядом співробітників компанії BioViva. Багато вчених неоднозначно поставилися до сміливого вчинку жінки, критикуючи її за надмірну ризикованість даного експерименту.

Результати досліджень до і після генної терапії показали, що Елізабет вдалося не тільки зупинити укорочення своїх теломер (вони були виміряні в 2015 і 2016 роках відповідно), а й зробити їх на 20 років молодшими. Як би там не було, експеримент все ще триває, і весь світ з цікавістю стежить за станом здоров'я Елізабет.
Перріш охоче погодилася відповісти на будь-які питання, що цікавлять користувачів популярного сервісу Reddit. Будь-який бажаючий може запитати у неї про відчуття в процесі омолодження, а також дізнатися, чи були які-небудь побічні ефекти в процесі цього історично значимого експерименту.

Коментарі