Травень: час садити квіти

Які квіти садять у травні
На кінець квітня - початок травня садівники масово починають оформляти квітники. Саме травневі дні найбільш сприятливі для висадки багатьох однорічних і багаторічних рослин, тому що грунт ще досить вологий, але вже прогрітий. Вкинуте в нього насіння моментально сходить, а розсада приживається безболісно і швидко. Розглянемо, як проводиться посадка квітів у травні і в які числа краще висаджувати ті чи інші рослини.


Перша половина травня: висаджуємо насіння і розсаду


Позаяк початок травня буває непередбачуваним, і після сонячного дня погода може піднести сюрприз у вигляді несподіваних заморозків, в першій половині місяця висаджують насіння і ділять багаторічні кущики, які не бояться похолодання.

Насіння до моменту проростання ще днів 5-7 пролежать в гранті, так що йому мороз не страшний. Тому однолітники, які мають короткий термін вегетації, можна висаджувати зі спокійною душею.

У цей список входять:
Гіпсофіла. У цей час сіють однорічні сорти, щоб вже до кінця липня дочекатися розкішного цвітіння. Багаторічники можна висаджувати влітку, коли звільниться місце після цвітіння цибулинних.

Настурція. Трохи боїться приморозків, але за рахунок довгого проростання (до 2 тижнів) встигає перечекати критичний час в ґрунті. Не вибирайте для посадки занадто родючу землю, інакше рослина «жиріє»: видає розкішну зелену масу, але погано цвіте.

Айстри. У травні висаджують однорічні сорти, які зацвітуть ближче до осені. Невибаглива квітка, що витримує і посуху, і часті дощі. Єдиний нюанс - хворіє фітофторозом, тому після пасльонових (томатів, картоплі) його висаджувати не варто.
Однорічні айстри висаджують в перших числах травня, щоб дочекатися якнайшвидшого цвітіння.
Чорнобривці. Якщо початок травня видався вологим, то насіння висівають на глибину не більше 3 см, а при посушливій погоді садять глибше - на 5-7 см.
Маргаритки. Ці квіти розводять як насінням, так і діленням куща. На початку травня ділять старі кущі, тому що насінню потрібна більш тепла погода. Маргаритки можна розсаджувати, навіть якщо вони знаходяться в стадії цвітіння, тільки доведеться зрізати всі бутони, щоб рослина не витрачала на них сили.

Розподіл і посадка багаторічників

Травень - час для розмноження ранньо квітучих рослин. Вони тільки що відцвіли, ще не встигли закласти нові квіткові бруньки, тому готові до освоєння свіжих територій.

 На початку травня починають ділити 4-річні кущі примули. Намагайтеся розбивати кущ на такі частини, щоб у кожній була як мінімум одна потужна розетка. Якщо відтягнути термін пересадки до кінця травня, рослина буде страждати від спеки і перестане підживлювати вологою листя. Так що вам доведеться частіше його поливати, інакше надземна частина може повністю висохнути.
До речі, відкрите місце згубне для примул. Їх стихія - тінь.
Перша половина місяця - вдалий час для висадки бульб бегонії і канн, цибулин гладіолусів. Але якщо ви пророщували канни в діжках, то почекайте до 15-20 чисел, бо їх листя занадто чутливе до перепадів нічних і денних температур. Щоб канни наростили листя за короткий термін, вираховуйте, коли у вашій місцевості закінчуються заморозки, і тільки після них висаджуйте розсаду

Якщо на ділянці сидять старі кущі ірисів, які вже по центру оголилися і витріщили над землею коріння, годі й чекати, поки вони перецвітуть, краще провести поділ до того, як рослина випустить квіткову стрілку. Все одно такий ірис рясно цвісти не буде, бо йому тісно в землі. Тому сміливо викопуйте рослина і діліть її на менші частини.

Висадка саджанців і розсади: готуйте троянди і петунії

У травні найпопулярнішими є троянди і петунії. З трояндами важливо не пропустити терміни, якщо ви хочете побачити вже в цьому сезоні перше цвітіння. Бажано провести посадкові роботи до 15 травня. Для цього купують саджанці з відкритою або закритою (в плівці) кореневою системою.
Кімнатні квіти для посадки в травні теж годяться, але краще перенести терміни на 20-е числа і пізніше. Ці троянди вирощують в теплицях, і перепади погоди можуть мати негативний вплив на квіткові бруньки. «Здоровий» саджанець має три потужних стебла і коріння не менше 20 см завдовжки.

Щоб наситити рослину вологою, яка допоможе швидше наростити кореневу систему, перед висадкою занурте саджанці в воду на 2-3 години і лише після цього беріться до посадки.
Якщо висадити троянди до 10 травня, то до середині червня ваші вихованці видадуть красиві перші квітки Тригодинна ванна зі стимулятором росту наситить саджанці троянд живлющою вологою і допоможе відновитися після зимової сплячки в холодильниках або підвалах

Для петуній, які купили розсадою або виростили на підвіконні, найкращим часом висадки вважаються дні, коли відцвітають вишні. Уже в середині червня рослина видасть перші квітки. Якщо ж висівати насінням, то треба дочекатися кінця місяця, тому що сходам потрібен стабільний тепловий режим.Друга половина травня - висадка теплолюбних рослин


Якщо проаналізувати календарі посадки квітів в травні, розроблені ландшафтними дизайнерами, то в другій половині місяця в ґрунт відправляються «мерзляки» - рослини, які в юному віці не терплять холодних ночей.

У цьому списку бульбові бегонії, розсада цинерарія та живці хризантем, які ділили і висаджували восени. В цей час також починають сіяти рослини, цвітіння яких настане тільки в наступному році. Для них відводять окреме місце (не в квітниках, а подалі, наприклад, в городі), тому що в цьому сезоні рослини будуть непоказними і прикрасити клумби не зможуть. Серед них - віола (або фіалка триколірна), рудбекія, незабудка, гесперіс (нічна фіалка) та ін. Квіти будуть перебувати в розпліднику до кінця серпня. Потім їх пересаджують в ті квітники, де їм належить цвісти в наступному році. Незабудки досить раз висадити на розсаду, а в наступному році вони почнуть розсіюватися по клумбах самі.

При визначенні конкретного терміну посіву або висадки розсади, варто звіритися з місячним календарем, щоб потрапити на день, найбільш сприятливий для облаштування квітників.
Помічено, що насіння, висаджені в позитивний день, сходить швидше і росте активніше, ніж ті, чия висадка припала на повний місяць або молодик

Loading...

Травень: час садити квіти Травень: час садити квіти  Reviewed by Марко Маркович on 4/08/2016 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.