Робот написав повість і перемагає в літконкурсі в Японії

Історія, яку вигадав штучний інтелект (ІІ), пройшла перший раунд японського літературного конкурсу Nikkei Shinichi Hoshi Literary Award
Історія, створена штучним інтелектом (ІІ), пройшла перший раунд японського літературного конкурсу Nikkei Shinichi Hoshi Literary Award.

Твір ІІ має промовисту назву "День", коли комп'ютер написав повість. Втім, він зробив це не без допомоги людини. Люди відібрали певні слова і фрази, які ІІ мав використовувати в тексті, а також дали основу для сюжету. Іншу частину роботи зробила програма.

"Досі штучний інтелект використовували для вирішення завдань, у яких є відповіді, на зразок го або сеги, - розповідає Хітосі Мацубара з університету майбутнього в Хакодате, який є одним з творців ІІ-письменника. - У майбутньому мені б хотілося розширити можливості ІІ, щоб він зміг проявляти людську креативність".


За словами письменника-фантаста Сатоши Хасе, який також брав участь у змаганні, повість, написана ІІ, була "добре структурована". Однак у неї були і "деякі проблеми", в тому числі і з якістю опису персонажів.

Слід зазначити, що в конкурсі брали участь і інші твори штучного інтелекту. В цілому журі Nikkei Shinichi Hoshi Literary Award прийняло близько 1450 романів. З них 11 належали перу ІІ.

Коментарі