Астронавти NASA почали вирощувати на МКС квіти

Майорець почали вирощувати у космосі
Після успішного експерименту з вирощування салату, здійснюваного на борту МКС в серпні, астронавти NASA спробують виростити квіти майорця. Цей експеримент є частиною великого проекту з вирощування рослин Veggie, спрямованого на вивчення впливу мікрогравітації на життя рослин.
На цьому тижні астронавт Челл Ліндгрен активував систему Veggie і помістив в неї «подушки», що містять насіння майорця.
Ліндгрен включатиме червоні, сині та зелені світлодіоди, активувати систему подачі води і поживних речовин і стежити за ростом рослин. Майорці зростатимуть протягом 60 днів, що в два рази довше, ніж знадобилося для вирощування двох перших врожаїв червоного салату під час попереднього експерименту.«Вирощування майорця допоможе нам дізнатися більше про зростання рослин в Veggie і дозволить навчитися вирощувати плодоносні види, такі як помідори, в орбітальному саду МКС», - сказав Трент Сміт, менеджер програми Veggie.
Дослідники хочуть вивчити, як відсутність гравітації впливає на дозрівання пилку майорця. Якщо експеримент виявиться успішним, він підтвердить можливість створення космічних теплиць і дасть мандрівникам у далекий космос можливість їсти свіжі фрукти і овочі.
У наступному експерименті, запланованому на початок 2017 року, команда МКС спробує виростити помідори.
Джерело: NASA

Коментарі