Насіння огірків: правильний відбір і догляд

Для початку посіву в грунт огірків потрібно дочекатися, поки земля прогріється до + 18 ° С
Огірок любить тепло, багато вологи в грунті та світла. Цей овоч можна культивувати посівом прямо в грунт безрозсадним способом, але усе ж краще попередньо вирощувати розсаду.

Для початку посіву в грунт огірків потрібно дочекатися, поки земля прогріється до + 18 ° С. У середній смузі це відбувається не раніше червня. Тому розсадний спосіб кращий, бо при ньому урожай огірків можна отримати набагато раніше.

В якості передпосівної підготовки насіння обов'язково проводять калібрування та знезараження. Калібрування - це процедура відбору насіння за величиною. Необхідно розсортувати насінини наступним чином - великі, середні, дрібні. Висаджувати можна все, але окремо - різного калібру в різні ящики або стаканчики. Тоді розсада буде однорідною і дозрівання врожаю пройде рівномірно.

Знезаражувати насіння огірка потрібно в слабкому розчині марганцівки. Досить потримати 30 хвилин. Після цього насіння замочують у воді температурою до + 30 ° С на дві доби. Воду потрібно міняти, а температуру - підтримувати (можна робити це на батареї центрального опалення). Потім насіння пророщують у вологій тканині до утворення маленького білого корінця.

Коли підготовка насіння проведена, чисті (продезінфіковані розчином марганцівки) горщики або ящики заповнюють розсадним грунтом для овочевих культур, який можна купити в магазині. Грунт перед цим теж бажано продезінфікувати - пролити гарячим розчином марганцівки або прогріти в духовці.

Щоб отримати хороший урожай огірків, треба регулярно їх удобрювати.

Грунт для посіву повинен бути вологим. У горщиках робляться невеликі заглиблення, в кожне з яких поміщають по дві насінини. Якщо схожість буде стовідсотковою, більш слабкий паросток пізніше можна видалити. Глибина загортання - не більше півсантиметра.
Присипаний зверху грунт зволожується пульверизатором, горщики вкриваються прозорим поліетиленом або склом і до сходів містяться при температурі + 27 ... 29 ° С. Далі температуру можна знизити до кімнатної. Розсаді необхідний режим підвищеної вологості і багато світла.

Після появи трьох справжніх листочків розсаду можна висаджувати в парник або не захищений грунт. Готові до висадки рослини перед переміщенням необхідно рясно полити. Пролити водою також потрібно і підготовлені лунки. Висаджують розсаду разом з грудкою, щоб не пошкодити коріння.
Лунки навколо стебла присипають грунтом, грунт злегка ущільнюють, знову поливають і відразу направляють ріст саджанців верх по заздалегідь підготовленій шпалері, прив'язуючи їх шпагатом. Закріплені таким чином батоги огірочника будуть отримувати достатньо світла і повітря, щоб утворити хорошу зав'язь.

Догляд за саджанцями огірків полягає у своєчасному розпушуванні грунту, прополюванні, підгодівлі і обов'язковому частому (у спеку - щоденному) поливі. Для підгодівлі необхідно використовувати азотні і калійні добрива і обов'язково додавати сірчанокислий магній і сернокислую мідь.

Насіння огірків: правильний відбір і догляд Насіння огірків: правильний відбір і догляд Reviewed by Марко Маркович on 5/11/2015 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.