Як оживити газон навесні

Якщо на газоні крім трави ростуть бур'яни,їх необхідно позбутися.
У ландшафтному дизайны подвір'я важливе місце належить газону. Якщо він буде жовтим, з бур'янами, залисинами, то такий його вигляд не тішитиме око господаря та його гостей. Щоб трава набула привабливого вигляду, роботу з газоном слід почати проводити навесні.

Коли грунт тільки почне відмерзати, вкрай небажано ходити по газону. Грунт ще м'який і можна занадто спресувати його, що негативно позначиться на зростанні трави. Якщо пройти украй необхідно, зробіть настил з широких дощок і ступайте по ньому.

Коли сніг зійшов, саме час внести весняну підгодівлю для газону, але спочатку потрібно провести вичісування. Воно допоможе видалити стару траву, сміття, засохлі і злежалі рослинні рештки. Робіть це крученими граблями. Якщо площа газону велика, доцільно використовувати спеціальну техніку - електричний вертикулятор не тільки прибере все непотрібне, але й подрихлить грунт, що необхідно для трави. Адже за зиму земля злежалася, а якщо кисень не надходить до коріння трави, вона буде погано рости.

Треба також скористатися добривом, в якому переважає азот. Саме азот допоможе траві швидше заколоситься. Можна зробити підгодівлю газону самому, змішавши сечовину, подвійний суперфосфат і карбонад калію в пропорції 2: 1: 1, але краще взяти вже готове добриво «Кеміра».

Якщо на газоні крім трави ростуть бур'яни,їх необхідно позбутися. На невеликих площах це роблять вручну. Якщо територія з декоративною травою велика, скористайтеся гербіцидами точкової дії. Вони впливають на рослини вибірково і не зашкодять трав'яному покрову. Потрібно капнути засіб на конкретний бур'ян, незабаром він пожовтіє, засохне, тоді такі рослини можна зібрати граблями.

Наступний етап - аеронація. Якщо ви проводили вичісування не з допомогою верікулятра з грубенкою, а крученими граблями, після них пройдіться по трав'яний плантації віяловими граблями. Потім необхідно зробити безліч проколів вилами, опустивши їх зуби на глибину 7-10 см. Тоді до коріння почне надходити кисень.

Посеред газону можна посадити одиночні або групові багаторічні рослин, обкласти їх камінням. Таке декорування так само допоможе облагородити і виконати декор дачної ділянки в цьому місці.

Коментарі