Як доглядати за вишнею

Як доглядати за вишнею
Вишня - рослина не примхлива. Але щоб отримати садівникові хороший врожай, необхідно знати декілька правил посадки та догляду за цим красивим і корисним деревом. Поговоримо про те, як правильно доглядати за вишнею в саду.

Спочатку треба визначитися з вибором сорту, який найбільше підходить вашому регіону, має високу стійкість до морозів, хвороб і рясно плодоносить. Якщо обираєте спочатку самобесплідні сорти, то не забудьте висадити поруч дерево-запильник.

Посадка вишні

Садити краще навесні в квітні. Вишня любить сонце і нейтрально-кислий грунт. Після посадки дерево необхідно рясно полити і замульчувати перегноєм або торфом. Якщо ви удобрювали грунт перед посадкою, то наступний рік добрива вносити не треба. Ви тільки рихлите землю, прибираєте бур'яни і поливаєте в дуже посушливу погоду. Рихлите грунт акуратно, тому що коріння у підстави дерева знаходяться на глибині 10 см і його можна пошкодити.


Формування скелета дерева вишні

У молодої вишні, на відміну від інших дерев, на стовбурі відразу формуються скелетні гілки. Скелетні гілки - це ті, які ростуть прямо від стовбура. За час зростання у дерева виростає до 10 таких гілок. Скелетні гілки розміщуєте по стовбуру рівномірно. Нижній ярус - дві гілки, середній - три, третій - одна гілка. Не забудьте вирізати центральний провідник над одиночною гілкою. Коли довжина цих гілок досягає 50 см, необхідно їх укоротити. Робити це краще ранньою весною до початку набрякання бруньок. Через 2-4 роки дерево буде сформовано і настане час омолоджуючих обрізок

Обрізка вишні

Під час формування і росту дерева стовбур на відстані 40 см від землі повинен бути звільнений від гілок та порослі, що йде від кореня. У молодого дерева проріджують крону, щоб допомогти сформуватися здорового і сильного дереву. У дорослих дерев, якщо пагони виростають не більше 25 см, настає час омолоджуючих процедур. Забирають всі погані гілки, що ростуть вертикально і всередину крони.

Формування крони вишневого дерева

У вишні дуже швидко ростуть пагони і відповідно швидко загущається крона. Проріджування крони є обов'язковою умовою догляду за деревом. При розрідженій кроні, букетні гілочки довше живуть і плоди виростають більшими. Найкращий варіант для вишні - сформувати разріджено-ярусну крону.

Добрива для вишні

Якщо ви перед посадкою не удобрили ґрунт, то додайте органічні добрива, такі як перепрілий гній або перегній. Якщо земля була удобрена, то два - три роки немає необхідності це робити. У період плодоношення вишня дуже чуйна на азотні, калійні і фосфорні добрива. Зазвичай підгодівлю роблять два рази: після цвітіння і через два тижні після проведення першої. Молодим деревцям вносять підгодівлю в ямку біля стовбура, а дорослі удобрюють по всьому саду.

Полив вишні

Вишня добре переносить посуху, але потребує періодичного поливу: під час цвітіння, коли почнуть утворюватися зав'язі і коли опаде листя. Об'єм води зазвичай становить близько 3 літрів на одне дерево. Надмірний полив призводить до розтріскування й гниття ягід.

Хочеться ще зазначити, що правильно доглядати за вишнею потрібно не тільки навесні, влітку і восени. Взимку намагайтеся якомога більше снігу перекидати до стовбура дерева. Це вбереже його від вимерзання і затримає раннє цвітіння навесні, знизивши ризик потрапляння квітів під заморозки.

Найголовніше - доглядайте за деревом з любов'ю і багатий урожай смачних і корисних ягід вам забезпечений!
<

Коментарі