Який чай підходить саме для вас

Є багато різних типів чаю, кожен з яких має унікальний смак і володіє різними оздоровчими властивостями. Ми розповімо про п'ять різновидів цього напою, їх переваги та способи застосування.

Зелений чай

Зелений чай з листя камелії китайської (чайний кущ) містить потужні природні антиоксиданти катехіни, які допомагають позбутися від вільних радикалів, що викликають пошкодження ДНК. Так як зелений чай піддається найменшій обробці в порівнянні з іншими чаями, катехін в ньому є більш концентрованим.

Зелений чай допоможе позбутися прищів, а листя можна використовувати як маски для обличчя.

Чорний чай

Містить більшу кількість кофеїну, ніж інші чаї. Чорний чай допоможе стати бадьорим без кави. Завдяки тому, що чорний чай більше окислений, ніж інші види чаю, він має темний колір і сильний аромат.

Окислення відбувається шляхом впливу на подрібнені чайне листя вологого повітря, але при цьому антиоксиданти не руйнуються. Чорний чай, також як і зелений, допомагає зберегти чистоту шкіри. А промиваючи ним волосся, можна зробити його більш міцним.

Улун

Улун піддається частковому окисленню, тому він поєднує в собі глибокий аромат червоного чаю і насичений смак зеленого. Виготовляють його з листя, бутонів і стебел чайного куща.
Улун часто продається у вигляді маленьких кульок, які розгортаються в гарячій воді. Цей чай перешкоджає утворенню карієсу, також він може запобігти шкірній алергії. Ще улун допомагає  поліпшити розумову активність.

Чай пуер

Пуер є повністю ферментованим чаєм, смак якого з часом не псується, а поліпшується. Тим не менш, при неправильному зберіганні в ньому може розвинутися цвіль і він стане непридатним для пиття, тому, перш ніж пити пуер, відчуйте його запах або зробіть маленький ковток чаю.

Виготовлений з листя і стебел, пуер не має стільки кофеїну, скільки інші чаї, і особливо підходить тим, хто хоче знизити рівень холестерину.

Білий чай

Легкий чай з квітковим, свіжим смаком виготовлений з молодого листя і бутонів чайного куща. Білий чай є найменш опрацьованим з усіх чаїв, тому займає перше місце за вмістом корисних речовин, а також містить меншу кількість кофеїну, ніж інші сорти чаю.

У Стародавньому Китаї пити білий чай дозволялося тільки імператрицям.

<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: