Стрибки зі скакалкою пригнічують апетит

У кишківнику людини є спеціальні гормони, які відповідають  за регулювання апетиту. Рівень греліну підвищується безпосередньо перед прийомом їжі. Через це апетит зростає. Після їжі цей рівень знижується. Японські вчені з університету Васеда вирішили обдурити організм.

Фахівці з'ясовували, як змінюється рівень цього гормону при виконанні фізичних вправ. Виявилося, що біг пригнічує голод краще їзди на велосипеді. Але найефективнішими виявилися стрибки зі скакалкою.
При виконанні цих вправ задіяне все тіло, а центр тяжіння зміщується. Стрибки через скакалку найкраще підійдуть тим, хто хоче позбутися зайвих кілограмів.

На доказ цієї гіпотези вчені провели експеримент, в якому взяли участь 15 чоловіків у віці 24 року в середньому. Учасники повинні були в різні дні їздити на велотренажері, стрибати зі скакалкою або відпочивати. У всіх тренуваннях витрачали однакову кількість енергії

Під час тренування і після у чоловіків виміряли рівень відповідального за апетит гормону. Крім цього, в учасників запитували, чи вони відчувають голод і що б воліли в даний момент.

У результаті з'ясувалося, що після тренування протягом 15 хвилин чоловіки не відчували голод. Рівень греліну був набагато нижчий в ті дні, коли чоловіки тренувалися, у порівнянні з днями відпочинку. Добровольці відзначили, що після стрибків через скакалку їм не хотілося їсти ще 25 хвилин. Їзда на велотренажері таких результатів не дала. Але насправді рівень греліну був однаковий після різних видів тренувань. Дослідники зробили припущення, що на апетит впливають не самі гормони, а щось інше.

Причому чоловіки не хотіли жирної їжі після вправ зі скакалкою. Так що, аеробне навантаження зможе допомогти контролювати апетит.

Директор лабораторії метаболізму Массачусетського університету Барі Браун вважає, що організму під час стрибків просто не до їжі, бо той сильно збуджений.
<

Коментарі